İşimize duyduğumuz saygı, çalışmalarımızdaki titizlik, müşterilerimize en iyi hizmet verebilmek, kalitesiyle titizliyle sağlam ve düşük maliyetli iş çıkarmak temel prensiplerimizdendir.

0312 353 73 63

Çamlıtepe Cad. No: 154/B Siteler/ANKARA

0532 617 15 10 – 0541 891 54 58

ÜST
Image Alt

Akrilik Mutfak Tezgahları Nasıl Kullanılır?

Akrilik, dayanıklı ve homojen yüzey malzemelerinden biri olarak karşımıza çıkar. Kolay tasarımı ve montaj rahatlığı nedeniyle en çok mutfaklarda tercih edilir. Mutfak tezgahlarında kullanılan akrilik, aynı zamanda tezgah ve üst dolapların arasında kalan duvar olan arkalık panelde ve evyelerde de kullanılır.

Özellikle temizliğin zorluğundan şikayet edilen yerlerin kaplamasında kullanılan akrilik ile panel temizliği daha kolay bir hal alır. Temizlik dışında sağladığı yararlar, kullanım yerleri ve şekillerinden biraz bahsedersek:

Ek yerlerinde rahatlık
Akrilik tezgahlar kullanım ve montaj rahatlıklarıyla mutfak ve banyoların her yerinde kullanılabilirler. Ek yerlerinin gözükmemesi nedeniyle ortama şıklık ve düzen katan akrilikler birleşim noktalarında kir ve mikrop da barındırmazlar.

Mutfak evyelerinde akrilik
Sadece tezgahlarda değil uyum sağlaması açısından evyelerde de akrilik kullanılır. Birleşme yerlerinin gözükmemesi nedeniyle kullanım ve tasarım rahatlığı sağlar, mekana şıklık katar.

Yüzey seçenekleri
Çok fazla renk ve desen seçeneğinin mevcut olması nedeniyle istenildiği gibi mekanlara dekor verilebilir. Mat ve parlak yüzeyler tercih edilebilir.

Mutfak ve banyoda kullanım kolaylığı
Kolay temizlenen ve suya karşı dayanıklı olan akrilik tezgahlar banyolarda da rahatça kullanılır. Kirlendiğinde direkt müdahale etmenizi önerdiğimiz akrilik tezgahları ıslak bir bezle kolayca temizlersiniz.

Tezgahlarınızın çizilmemesini istiyorsanız yiyeceklerinizi tezgah üzerinde kesmemelisiniz. Ayrıca sıcak ürünleri tezgah üzerine koymamalısınız, yanık izleri zor geçer. Tezgahınız eskidiğinde ise zımparalama yöntemiyle ilk aldığınızdaki haline çevirebilirsiniz.

Yanma ve bozulmalarda
Akrilik malzemenin bir özelliği de ısıyla şekil aldığı için yanma ve bozulma gibi durumlarla sizi rahatsız etmemesi. Tezgahınızı kullanırken yine de güvenlik önlemlerini elden bırakmamalı ve aşırı ısılardan korumalısınız.

Sağlık açısından
Akrilik tezgahızını kullanırken sağlığınız açısından hiçbir endişe duymanıza gerek yok. Kolay temizlenme ve bakteri üretmeme özellikleriyle sizi ve ailenizi korur.

Sağlığınıza zararı olmayan akrilik tezgahlar seramik, metal ve ahşap gibi diğer birçok malzeme ile de uyum sağlar.

Yorum yap